
Źródła wypalenia zawodowego
Dziś wracam myślami do pięknego i bardzo rozwijającego wydarzenia, od którego wiele się zaczęło. Rok temu miałam przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji „Law and Mental Health” organizowanej w Rzymie przez International Academy of Law and Mental Health. Jest to kongres, który odbywa się raz na dwa lata i na który przybywają najlepsi specjaliści z całego świata, by porozmawiać o ochronie zdrowia psychicznego z różnych perspektyw. Omawiane są problemy w tym zakresie zarówno z perspektywy psychologicznej, prawnej, jak i medycznej.
Możliwość uczestnictwa w tej konferencji była dla mnie wielkim wyróżnieniem i szansą poznania profesorów, których prace czytałam dotychczas w literaturze.
Mój wyjazd odbył się dzięki prof. Davidowi Wexlerowi, twórcy nurtu Therapeutic Jurisprudence. Nurt ten zajmuje się analizą prawa z perspektywy psychologicznej. Jego przedstawiciele badają, jak prawo wpływa na życie psychiczne jego odbiorców. Nurt ten jest bliski moim zainteresowaniom naukowym, dlatego po przeczytaniu artykułów na ten temat, skontaktowałam się z profesorem Wexlerem, który zaprosił mnie na to wielkie wydarzenie!
Dzięki temu przez cały tydzień mogłam czerpać wiedzę od najlepszych specjalistów z całego świata i zaprezentować swoje wystąpienie na temat analizy przepisów antymobbingowych obowiązujących w Polsce z perspektywy Therapeutic Jurisprudence.
Powyżej pamiątkowe zdjęcie z konferencji z profesorami z Bostonu, Puerto Rico i Hiszpanii i certyfikat.